KONST / Litografier / Färglitografi 14246424
*
nr 1424 6424
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:54:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 23:36:52
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49
*
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Läs mer om Birgit Skiöld
nr 1424 6424
Birgit Skiöld
(1923-1982), Sverige
Signerad, numrerad 1/25, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 30x47cm, yttermått inklusive ram: 40x59cm
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk målare och grafiker född 1923, död 1982 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 23:36:52 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birgit Skiöld
Birgit Skiöld-Bird, svensk-brittisk mÃ¥lare och grafiker född 1923, död 1982 .Läs mer om Birgit Skiöld
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 30x47cm birgit skiöld färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:49